my1.jpg

Co zawierają tłumaczenia prawne?

Tłumaczenia prawne stosowane są przede wszystkim przy specjalistycznych dokumentach wymagających nadzwyczajnej niemalże precyzji, ponieważ niesprecyzowanie bardzo dokładnie jakiegoś określenia lub użycie nie właściwego słowa, może się wiązać z przykrymi konsekwencjami, a co się z tym wiąże może być przyczyną skrzywdzenia niewinnej osoby, która może to odczuć w bardzo bolesny sposób. Dlatego osoba robiąca takie tłumaczenia powinna być bardzo rzetelna i mieć prawo jak to się potocznie zwykło mówić, w jednym paluszku, co jest z pewnością z korzyścią dla wszystkich zainteresowanych.
Przy tłumaczeniach prawnych powinno się stosować dodatkową weryfikację, która zagwarantuje nam całkowitą zgodność z oryginałem. Zazwyczaj przeprowadzana jest ona w taki sposób, iż wykonane tłumaczenie jest potem sprawdzane przynajmniej raz prze innego tłumacza. Jeżeli wykryje niezgodności, zazwyczaj go nie zatwierdza, i wraca ono do osoby, która pierwszy raz je wykonywała.
Do tłumaczeń z dziedziny prawa powinno się zatrudniać tłumaczy, którzy są w pełni wykwalifikowani w tej dziedzinie i mają bardzo duże doświadczenie zawodowe, czyli tacy którzy w swojej karierze przetłumaczyli już mnóstwo takich dokumentów prawnych i to z bez żadnych zastrzeżeń. Do tłumaczeń prawnych zaliczamy również oczywiście tłumaczenia przysięgłe, które stanowią przedmiot prawny. Wykonują je wyłącznie tłumacze przysięgli, którzy uzyskali specjalne do tego uprawnienia wydane przez Ministra Sprawiedliwości. Najbardziej popularne dokumenty jakie tłumaczy nam tłumacz przysięgły to dyplomy różnych uczelni, akty urodzenia, zgonu czy tez akt zawarcia związku małżeńskiego, świadectwa szkolne i różnego rodzaju wyciągi z rejestrów sądowych. Od poprawnego tłumaczenia zależy akceptacja dokumentów przez sądy czy też urzędy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


9 × sześć =

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>