my1.jpg

Tłumaczenia informatyczne

Branża informatyczna coraz prężniej rozwija się również w naszym kraju. Powoli wdrażane zostają najnowocześniejsze technologie oraz programy, w oparciu o które swoją pracę prowadzą najlepsi specjaliści w branży IT. To branża, w której następuje ciągła praca nad udoskonaleniem oprogramowania, które cały czas przechodzi przez jakieś zmiany. Dynamiczność, która cechuje całą branżę technologii informatycznych, odciska swoje piętno również na tłumaczeniach informatycznych – zleca się ich coraz więcej. Coraz większe jest więc zapotrzebowanie na tłumaczy- specjalistów w tym zakresie.

Z uwagi na specyfikę branży, tłumaczenia muszą być niezmiernie precyzyjne, dlatego od tłumaczy wymaga się nie tylko doskonałych umiejętności językowych, ale również doświadczenia w tej specyficznej i i niezwykle dynamicznie rozwijającej się branży. Tłumaczenia, które związane są z branżą IT obejmują najczęściej tłumaczenie oprogramowania ( hurtownie danych, rozwiązania branżowe, rozwiązania e-biznesowe, systemy ERP, CRM), tłumaczenie dokumentów związanych z działalnością firm z branży IT ( cenniki, umowy dotyczące oprogramowania, oferty usług wdrożeniowych) oraz tłumaczenia usług dodatkowych ( dokumentacja techniczna systemów IT, materiały szkoleniowe, instrukcje obsługi, strony internetowe, gry i aplikacje mobilne, podręczniki i artykuły informatyczne). Biura tłumaczeń, które zajmują się tłumaczeniami informatycznymi bardzo często pracują w oparciu o specjalistyczne programy, które nie tylko pomagają zwiększyć tempo tłumaczeń, ale pozwalają zachować jednolitą strukturę terminologiczną w całym tłumaczonym tekście. Przetłumaczony tekst powinien zawierać słownictwo dopasowane do kontekstu, które będzie możliwe do odczytania przez użytkownika danego programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


× 8 = dwadzieścia cztery

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>